Hudební obor > Hudebně-teoretické předměty

Přípravné studium hudebního oboru (PSHO)

Příprava k hudební interpretaci

• je určena dětem ve věku 6 let
  • 1. pololetí: 2 vyučovací hodiny týdně kolektivní výuky
  • 2. pololetí: 1 vyučovací hodina týdně hra na nástroj (ve skupině 2 - 3 žáků), 1 vyučovací hodina týdně kolektivní výuky
O zahájení nástrojové výuky v rozsahu 1 hodiny týdně již v 1. pololetí rozhoduje ředitel.

MgA. Michaela Šimková Rozvrh hodin PSHO Český Krumlov
MgA. Jaromír Čížek Rozvrh hodin

Příprava pro II. stupeň a Hudební nauka pro starší začátečníky

Výuka je určena žákům, kteří nastoupí ke studiu přímo do II. stupně (starší 14 let), tj. kteří neabsolvovali I. stupeň nebo teoretická příprava k přijímacím zkouškám na konzervatoř.

Mgr. Milena Zuntová Rozvrh hodin Školní vzdělávací program

Hudební nauka (HN)

• povinný předmět pro všechny žáky hudebního oboru od 1. do 5. ročníku studia
  • 1 vyučovací hodina týdně

Žáci, kteří z vážných důvodů nemohou studium hudební nauky navštěvovat, musí písemně požádat ředitelku školy o povolení idividuálního studia.

• 1x měsíčně konzultace s vyučujícím, na konci 1. a 2. pololetí složení postupové zkoušky
  • žádat o výjimku individuálního studia je možné pouze 2x za pětileté studium hudební nauky na začátku školního roku.

Olga Reichlová Rozvrh hodin Český Krumlov Rozvrh hodin Křemže 2. - 5. ročník
MgA. Jaromír Čížek PSHO a 1. ročník HN Křemže Bc. Jitka Bieblová Rozvrh hodin Horní Planá
Zuzana Čekanová, DiS. Rozvrh hodin Brloh a Kájov

Požadované znalosti, ze kterých budou žáci přezkoušeni a přibližný termín zkoušky:

1. ročník 2. ročník 3. ročník 4. ročník 5. ročník Školní vzdělávací program

Hudební nauka pro starší začátečníky a teretická příprava na konzervatoř

Cílem předmětu je nastudování učiva 1. - 5. ročníku hudební nauky, jejich další prohloubení a praktické osvojení. V rámci tohoto předmětu je teoretická příprava žáků na vyšší umělecké školy.

Mgr. Milena Zuntová Rozvrh hodin Školní vzdělávací program

Hudební seminář

náhled Cílem tohoto povinně volitelného předmětu je rozšíření znalostí zejména v oblastech dějin a interpretace hudby. Žáci se seznámí se zásadními a jinak pozoruhodnými hudebními díly i s vrcholnými interpretačními výkony. Vnímání hudebních ukázek je umocněno jejich zasazením do širších uměleckých, historických a estetických souvislostí (např. porovnáním s výtvarným uměním a architekturou daného období). Žáci mají prostor pro svobodné vyjádření svých názorů na umělecké dílo v rámci diskuse s pedagogem. Všechny ukázky jsou realizovány nejen audiovizuální formou (PC, dataprojektor), ale i vlastními aktivními vstupy žáků.

Vyučuje:

Mgr. Veronika Večeřová, DiS.
Rozvrh hodin Školní vzdělávací program