O škole > Spolky > Sdružení pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově

logo Sdružení pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově

Kostelní 162, 381 01 Český Krumlov
Bankovní spojení: č.ú. 7100001547/8040 Stanovy spolku

Příspěvky do Sdružení pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově, z.s.

náhled

Vznik:

Sdružení pro rozvoj Základní umělecké školy v Českém Krumlově vzniklo 3. 12. 1998. Jeho vzniku předcházela několikaletá úspěšná činnost NADACE pro rozvoj ZUŠ, jejíž činnost byla ukončena v prosinci 1998 v souvislosti s vydáním novely Zákona o nadacích, platné od 1.1. 1999, neboť základní jmění Nadace nesplňovalo stanovenou výši. Proto se rodiče dětí navštěvujících ZUŠ rozhodli pro založení SDRUŽENÍ pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově o.s., které navázalo na činnost NADACE a převzalo její poslání.

Na podzim roku 2016 bylo ustanoveno shromáždění delegátů, které spolu s radou spolku schválilo změnu statutu sdružení a požádalo a přeměnu občanského sdružení na spolek. Dne 23.prosince 2016 bylo Sdružení pro rozvoj ZUŠ v Českém Krumlově bylo zapsáno Krajským soudem v Českých Budějovicích do spolkového rejstříku jako zapsaný spolek.

Poslání:

Posláním SDRUŽENÍ pro rozvoj ZUŠ je podpora všestranného rozvoje školy, zejména jejích žáků. Je významnou rodičovskou institucí, která se významně podílí na zajištění finančních prostředků na akce připravované pro děti v rámci nadstandartních činností ve všech uměleckých oborech ZUŠ.

• pomáhá organizovat koncerty, semináře, přehlídky
  • podporuje akce mezinárodního charakteru
  • podporuje výměnné koncerty a pobyty žáků, víkendová soustředění
  • podporuje účast žáků na významných soutěžích a festivalech
  • organizuje letní tábor s uměleckým zaměřením
  • poskytuje ceny na soutěžích a odměny pro úspěšné žáky a absolventy školy
  • získává prostředky na vydání CD a dalších propagačních materiálů
  • ve zvláštních případech poskytuje jednorázové podpory či dary pro rozvoj individuálních schopností a talentu žáků
  • pořizuje movité věci k plnění svého poslání

Zdroje příjmů:

Hlavním zdrojem příjmů Sdružení jsou:

Vedení Sdružení:

O činnosti a hospodaření Sdružení rozhoduje rada ustanovená na členském shromáždění Sdružení pro rozvoj ZUŠ dne 19. února 2018,
která se schází zpravidla dvakrát do roka.

Pracuje ve složení:

• Předsedkyně: Šárka Šimečková
  • Místopředsedkyně: PaedDr. Alena Švepešová
  • Členové rady: JUDr. Eva Řehulková, Mgr. Iva Hermannová
  • Pokladní: Hana Malá
  • Účetnictví zpracovává: Helena Růžičková, ASPEKT a.s.
  • Náhradník do rady: Hana Poláčková