Úspěchy našich žáků a pedagogů - 2023/2024

Klavírní mládí

Krajské kolo Soutěže žáků ZUŠ České republiky ve hře na klavír.
22. - 23. 3. 2024 / Jezuitský sál Hotelu Růže
Výsledková listina Kouknu na fotky Foto Bohumil Novotný

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

7. 3. 2024 / SZUŠ Natanael, U Poráka
Výsledková listina Kouknu na fotky

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

5. 3. 2024 / ZUŠ Kaplice

Magdalena Watzko z houslové třídy Bohumila Novotného získala titul
Talent Jihočeského kraje 2023

Okresní kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na klavír

22. 2. 2024 / Koncertní sál ZUŠ Český Krumlov

Bienále grafiky mladých tvůrců

Gabriela Lučanová ze skupiny výtvarníků Marka Borsányi získala 2. místo na Bienále grafiky mladých tvůrců v Týně nad Vltavou, v kategorii Volná grafika.
13. 10. 2023 / Týn nad Vltavou
Kouknu na fotky

Máme ZLATÉHO zástupce ředitelky!

Úžasné a zasloužené ocenění si přivezl z konference Škola jako místo setkávání, kterou v Praze pořádala 4. října 2023 vzdělávací společnost Wolters Kluwer a Národní pedagogický ústav, zástupce ředitelky naší zušky PAVEL HAVLÍK!

Našim pedagogickým týmem školy byl nominován do soutěže 10. ročníku Zlaté karabiny o nejlepšího zástupce ředitele školy v České republice (ZŠ, MŠ, ZUŠ). Porota udělovala po jedné bronzové, stříbrné a zlaté karabině.

Za slavnostní fanfáry a velkého potlesku plného konferenčního sálu byl na pódium k převzetí ZLATÉ KARABINY pozván zástupce ze ZUŠ Český Krumlov - překvapený Pavel Havlík. Do poslední chvíle vůbec netušil, že jsme jej do soutěže přihlásili!

GRATULUJEME A PAVLOVI DĚKUJEME ZA JEHO OBROVSKÝ přínos naší škole a nám všem!

4. 10. 2023 / Praha
Kouknu na fotky

Světová akordeonová soutěž Castelfidardo (Itálie)

Duo Petra Marková (akordeon) a Jan Žilavý (klarinet) přivezli z Itálie 2. cenu.
Od 13. do 17. 9. 2023 se konal v italském městečku Castelfidardo 48. ročník světové akordeonové soutěže ve hře na akordeon – PIF (Premio Internazionale Fisarmonica).
Tento akordeonový podnik se řadí mezi 4 největší akordeonové soutěže světa a v porotě zasedlo 38 renomovaných akordeonistů a pedagogů z 19 států světa.
Jednotliví kandidáti se poměřili ve 13 kategoriích podle věku nebo podle žánrové vyhraněnosti.
Konzervatoř České Budějovice i ZUŠ Český Krumlov reprezentovalo v sekci světové hudby smíšené duo Petra Marková (akordeon) a Jan Žilavý (klarinet), kteří si díky bodovému zisku 17,96 z 20 možných bodů přiváží 2. cenu.
V průběhu pěti dní se v rámci festivalu uskutečnilo více než 40 koncertů a doprovodných akcí a srovnání se se světovou špičkou dalo velký příslib pro český akordeon do budoucna.
13. - 17. 9. 2023 / Castelfidardo (Itálie)