Výtvarně-úderná jednotka

pod vedením Olgy Reichlové
je soubor, který vznikl na podzim roku 2012 v předmětu Hudební ateliér. Cílem tohoto volitelného předmětu je žákův zážitek ze společného hudebního projevu a dále získání, resp. prohloubení rytmických a pohybově koordinačních dovedností. Žák se učí schopnosti souhry, spolupráce, vzájemné tolerance.
Výtvarně údernou jednotku tvoří zájemci z řad rytmicky zdatných starších žáků hudebního oboru, z nichž většina zároveň navštěvuje i výtvarný obor (tím se vysvětluje název souboru). Soubor založila a vede Olga Reichlová v těsné a inspirativní spolupráci s Janou Holcovou, učitelkou výtvarného oboru ZUŠ ČK. Obě jsou aktivními účastnicemi hry.
Nácvik neobvyklých skladeb je realizován za použití netradičních hudebních a rytmických nástrojů (dřevěné tyče /osvědčené jsou javor, líska/, plastové sudy a kýble, košťata, židle, kuchyňské nádoby, bambusové tyčky…). Ovšem skladby, které Výtvarně úderná jednotka hraje, jsou skutečné autorské kompozice (např. Lamar Burkhalter: Jumble Jam, Chris Brooks: StickSchtick, Chris Crockarell & Chris Brooks: KuhThunk, Kan-Slam, Ed Argenziano: Lids a další…).

obrázek obrázek obrázek obrázek