Hudební obor > Kytarový soubor

byl založen ve školním roce 2013/2014 ze žáků kytarového oddělení pod vedením MgA. Kláry Ferenczi.

obrázek obrázek
V našem kytarovém souboru vystupuje 9-18 kytaristů. Věkový průměr členů se pohybuje od 9 do 37 let. Pro nástrojové obsazení v souboru využíváme zvuku jak klasické kytary, tak i kytar sopránových a basových. Hraný repertoár nemá žádný vyhraněný styl. Repertoár je sestaven ze skladeb klasických autorů až po současnou hudbu.
První vystoupení orchestru se uskutečnilo v rámci žákovských koncertů v letech 2013/2014. Široké veřejnosti se představil na Koncertu pro město Český Krumlov 2015 v městském divadle.

Nastudované skladby:

obrázek obrázek

Status jednoho člena souboru:

V kytarovém souboru hraji již od jeho založení. Za ty roky už se vystřídalo v souboru hodně žáků a naučili jsme se plno nových písniček a skladeb. V souboru máme 4 hlasy, já teď hraji v 1. hlase. Z počátku kytarového souboru jsme hráli jen na žákovských koncertech. Tento školní rok jsme však byli i v programu Koncertu pro město Český Krumlov 2015, který se konal v divadle. Dále jsme vystupovali na koncertě pěveckého sboru Medvíďata. Celou dobu máme jednoho „vedoucího“ a to MgA. Kláru Ferenczi, kterou máme moc rádi. V kytarovém souboru se mi moc líbí a doufám, že ostatním takyJ..

1.2.2016
Anna Lepschy (11let)