Úspěchy našich žáků a pedagogů - 2023/2024

Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

V celorepublikové soutěži mladých houslistů a houslistek získala Magdalena Watzko ze třídy Bohumila Novotného 2. cenu.
16. - 19. 5. 2024 / ZUŠ Liberec
Kouknu na fotky

Krajské kolo soutěžní přehlídky dechových orchestrů ZUŠ (jihočeský kraj)

Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov pod taktovkou Pavla Havlíka získal zlaté pásmo.
10. 4. 2024 / Městské kulturní středisko, Mírová 831, 38601 Strakonice
Soutěžní skladby:
Adria Let čápa Lví král

Krajské kolo Soutěže ZUŠ ČR ve hře na smyčcové nástroje

Výsledky soutěže Výsledky našich žáků Kouknu na fotky
8. - 9. 4. 2024 / ZUŠ B. Jeremiáše, České Budejovice

Celostátní soutěž Zahrada písní Praha s Brumlíky a Medvídky

z celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů přivezli Brumlíci a Medvídci zlaté ocenění
a sbormistr Mgr. Lukáš Holec zíkal zvláštní cenu poroty za ispirativní vedení dětského sboru, u klavíru Mgr. Milena Zuntová, dechové nástroje Jan Čížek, dipl. um.
7. 4. 2024
Kouknu na fotky YouTube

Krajské kolo soutěžní přehlídky ZUŠ literárně dramatického oboru

Naši školu reprezentovali žáci ze třídy Mgr. Jany Pejchalové.
5. 4. 2024 / ZUŠ Vítěslava Nováka Jindřichův Hradec
Výsledková listina

Oči dokořán

Krajské kolo soutěžní přehlídky prací žáků výtvarného oboru ZUŠ České republiky.
Ve čtvrtek 4. 4. 2024 udělila porota ocenění ve 14. Soutěžní přehlídce VO ZUŠ ČR Oči dokořán. Žáci výtvarného oboru ZUŠ Český Krumlov získali 7 diplomů za přihlášené práce: zlaté pásmo pro výtvarný projekt „Pod městem“ žáků Mgr. Dity Průchové, zlaté pásmo za cyklus grafiky „Architektura v Krumlově“ žáků Mgr. Dity Průchové, zlaté pásmo za záznam z akční tvorby „Malba dojením aneb Actiondojink“ žáků Mgr. Jany Holcové, stříbrné pásmo za cyklus „Haptická mapa Krumlova“ žáků Mgr. Dity Průchové, stříbrné pásmo za cyklus „Lepicí pásky“ žáků Marka Borsanyi a dvě bronzová pásma individuálně pro žačky Marka Borsanyi, Michaele Novákové za cyklus „Zátiší s tubami a lebkou“ a Kateřině Paľunové za grafiku „Variace“. Oceněné práce z celého kraje jsou vystavené v Domě Štěpánka Netolického v Třeboni do 2. 5. 2024 (otevřeno st-ne 10.00-12.00 a 13.00-17.00). Všechny 3 okruhy se zlatým pásmem postupují do ústředního kola, které proběhne v září ve Šternberku u Olomouce.
5. 4. - 2. 5. 2024 / Dům Štěpánka Netolického Třeboň
Kouknu na fotky

Okresní kolo soutěže Jihočeský Zvonek

Dne 5. 4. 2024 se účastnily žákyně pěvecké třídy MgA. Radky Karageorgievy okresního kola soutěže Jihočeský Zvonek. Soutěž se konala v Domě dětí a mládeže v Českém Krumlově. Simona Němcová (1.kategorie) získala Zlaté pásmo, Markéta Štěpánková (2.kategorie) Zlaté pásmo, Zuzana Šteflová (2.kategorie) Stříbrné pásmo a Klára Vojnová (2.kategorie) Bronzové pásmo.
5. 4. 2024 / DDM Český Krumlov
Kouknu na fotky

Dětská porta

Na krajské přehlídce Dětské Porty získala Emma Kelišová ze třídy Jakuba Čejky 1. místo ve své kategorii a 1. místo za Autorskou Portu. Postupuje tedy do republikového finále v Kroměříži.
24. 3. 2024 / DDM Český Krumlov
Kouknu na fotky

Klavírní mládí

Krajské kolo Soutěže žáků ZUŠ České republiky ve hře na klavír.
22. - 23. 3. 2024 / Jezuitský sál Hotelu Růže
Výsledková listina Kouknu na fotky Foto Bohumil Novotný

Krajské kolo soutěže ZUŠ v klavírní komorní hře

Klavírní duo ViJi (Viktorie Boháčová, Jiří Pulkert) ze třídy MgA. Lucie Smitkové získalo 2. místo a Duo HP (Jan Anichober, Ondřej Pojsl) ze třídy Mgr. Jany Jarošové si přivezlo 3. cenu.
8. 3. 2024 / ZUŠ Třeboň
Výsledková listina Kouknu na fotky

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

7. 3. 2024 / SZUŠ Natanael, U Poráka
Výsledková listina Kouknu na fotky
s

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru

5. 3. 2024 / ZUŠ Kaplice
Výsledková listina Kouknu na fotky

Magdalena Watzko z houslové třídy Bohumila Novotného získala titul
Talent Jihočeského kraje 2023

Okresní kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na klavír

22. 2. 2024 / Koncertní sál ZUŠ Český Krumlov
Výsledková listina Kouknu na fotky

Bienále grafiky mladých tvůrců

Gabriela Lučanová ze skupiny výtvarníků Marka Borsányi získala 2. místo na Bienále grafiky mladých tvůrců v Týně nad Vltavou, v kategorii Volná grafika.
13. 10. 2023 / Týn nad Vltavou
Kouknu na fotky

Máme ZLATÉHO zástupce ředitelky!

Úžasné a zasloužené ocenění si přivezl z konference Škola jako místo setkávání, kterou v Praze pořádala 4. října 2023 vzdělávací společnost Wolters Kluwer a Národní pedagogický ústav, zástupce ředitelky naší zušky PAVEL HAVLÍK!

Našim pedagogickým týmem školy byl nominován do soutěže 10. ročníku Zlaté karabiny o nejlepšího zástupce ředitele školy v České republice (ZŠ, MŠ, ZUŠ). Porota udělovala po jedné bronzové, stříbrné a zlaté karabině.

Za slavnostní fanfáry a velkého potlesku plného konferenčního sálu byl na pódium k převzetí ZLATÉ KARABINY pozván zástupce ze ZUŠ Český Krumlov - překvapený Pavel Havlík. Do poslední chvíle vůbec netušil, že jsme jej do soutěže přihlásili!

GRATULUJEME A PAVLOVI DĚKUJEME ZA JEHO OBROVSKÝ přínos naší škole a nám všem!

4. 10. 2023 / Praha
Kouknu na fotky

Světová akordeonová soutěž Castelfidardo (Itálie)

Duo Petra Marková (akordeon) a Jan Žilavý (klarinet) přivezli z Itálie 2. cenu.
Od 13. do 17. 9. 2023 se konal v italském městečku Castelfidardo 48. ročník světové akordeonové soutěže ve hře na akordeon – PIF (Premio Internazionale Fisarmonica).
Tento akordeonový podnik se řadí mezi 4 největší akordeonové soutěže světa a v porotě zasedlo 38 renomovaných akordeonistů a pedagogů z 19 států světa.
Jednotliví kandidáti se poměřili ve 13 kategoriích podle věku nebo podle žánrové vyhraněnosti.
Konzervatoř České Budějovice i ZUŠ Český Krumlov reprezentovalo v sekci světové hudby smíšené duo Petra Marková (akordeon) a Jan Žilavý (klarinet), kteří si díky bodovému zisku 17,96 z 20 možných bodů přiváží 2. cenu.
V průběhu pěti dní se v rámci festivalu uskutečnilo více než 40 koncertů a doprovodných akcí a srovnání se se světovou špičkou dalo velký příslib pro český akordeon do budoucna.
13. - 17. 9. 2023 / Castelfidardo (Itálie)
Kouknu na fotky